shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Tomasz Madziar zostaje w Pruszkowie

Na kolejny sezon w Zniczu Basket zdecydował się Tomasz Madziar. 25-latek w poprzednich rozgrywkach był jednym z wyróżniających się graczy naszej drużyny.

Pochodzący z Otmuchowa koszykarz był jednym z trzech zawodników Znicza Basket, którzy pojawili się we wszystkich meczach poprzedniego sezonu. Jeśli wziąć pod uwagę liczbę rzuconych punktów (322) był on drugim punktującym drużyny, jeśli średnią (10,7 na mecz) czwartym.

Tomasz Madziar tylko 11 spotkań rozpoczynał w wyjściowej piątce, ale trener Marek Zapałowski wielokrotnie przekonywał, że w przypadku tego zawodnika nie ma znaczenia, w którym momencie meczu wychodzi na boisko. Potrafił też wnieść dodatkową energię z ławki, co wielokrotnie przydawało się drużynie w trudnych momentach.

Jedno z lepszych spotkań w sezonie skrzydłowy rozegrał w Siedlcach (23 pkt, 5 zbiórek i 3 asysty), gdzie w trzeciej kwarcie rzucił 14 punktów. Wspólnie z zakontraktowanymi bądź testowanymi zawodnikami Tomasz Madziar brał udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów Znicza Basket od kwietnia.

To 12 zawodnik, który zdecydował się na grę w drużynie z Pruszkowa. Wcześniej umowami ze Zniczem Basket związali się: Damian Cechniak, Robert Cetnar, Wojciech Hałas, Damian Kalinowski, Adrian Kordalski, Daniel Olszewski, Bartomiej Ornoch, Andrzej Paszkiewicz, Hubert Stopierzyński, Mikołaj Stopierzyński i Wojciech Rajkowski.