shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00
View Cart Check Out

Zakłady Farmaceutyczne UNIA grają dalej ze Zniczem Basket

Znany i ceniony producent leków, kosmetyków oraz aerozoli leczniczych, kosmetycznych i technicznych Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy w 14. sezonie z rzędu będą wspierać klub MKS Znicz Basket Pruszków na pierwszoligowych parkietach.

Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy to przedsiębiorstwo z ponad sześćdziesięcioletnią tradycją, zrzeszające zespół warszawskich farmaceutów. „Unia” po wybuchu II Wojny Światowej, w warunkach okupacji wciąż funkcjonowała, wyposażając w leki i niezbędne produkty apteczne organizacje podziemne. W 1944 roku warszawski oddział został przejęty przez Niemców i zlikwidowany. W 1950 roku przekształcono Spółdzielnię Użytkowników-Aptekarzy w Farmaceutyczną Spółdzielnię Pracy „UNIA”. Mimo wielu przekształceń, Zakłady Farmaceutyczne „UNIA” Spółdzielnia Pracy działają do dziś z siedzibą w Warszawie.

Obecnie firma zatrudnia 220 osób, każdego roku wprowadzając nowe produkty lecznicze. Doświadczenie jakie „Unia” zdobyła na przestrzeni lat, pozwala utrzymać się w czołówce średniej wielkości firm farmaceutycznych z kapitałem krajowym.